Śpij zdrowo

Zdrowa dieta na sen

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jedz dobrze i śpij lepiej.

 

Jeśli chcesz zachować dobrą formę fizyczną i psychiczną musisz stosować trzy ważne rzeczy: ćwiczenia, zdrowa dieta i zdrowy sen.

Te trzy czynniki są ściśle powiązane. Trzeba stosować się do wszystkich, by być w dobrej formie. Poniższy artykuł skupia się na tym, jak poprawić sen dzięki żywności.

Uważaj na nocne przekąski!

Jeśli kontynuujesz jedzenie po kolacji lepiej przestań. To zły nawyk. Takie podjadanie przed snem może mieć wpływ na jakość snu. Nie zapominajmy, że nasz metabolizm wieczorem i w nocy działa wolniej i spala mniej co oznacza, że łatwo tyjemy. Jeśli naprawdę nie możemy obejść się bez przekąski lub potrzebujemy jej, wybierzmy coś lekkiego, unikając jedzenia tłustego pełnego kalorii i węglowodanów.

5 prostych wskazówek na kolację.

Kolacja to posiłek ,który znacznie wpływa na nasz sen. Nie bagatelizujmy więc jej znaczenia.

  1. Jemy kolację na 2-3 godziny przez pójściem spać.
  2. Unikamy ostrych przypraw.
  3. Pijmy relaksujące napoje, jak rumianek czy inne herbaty ziołowe.
  4. Unikamy kofeiny przed snem.
  5. Unikamy alkoholu na kolację, gdyż psuje on jakość snu.

Jakie jedzenie poprawi jakość naszego snu?

Badanie ekspertów żywności wykazały, że niektóre pokarmy maja bardziej korzystne skutki niż inne na jakość naszego snu. Oto 4 z nich, które dodajmy do naszej diety.

  1. Owoce morza.
  2. Zboża.
  3. Banany.
  4. Ciecierzyca.

 

Wszystkie one zawierają dużo potasu, magnezu i witaminę B6, które to produkują melatoninę, hormon, który reguluje nasz sen.

Zdrowy sen poprzez zdrową dietę, ale nie tylko.

Zmieniajmy dietę, by nasz sen przyniósł więcej korzyści. Dieta ma wpływ na sen, ale nie zapominajmy zadbać o inne ważne aspekty: odpowiedni materac, dobrze dobrana poduszka sprawią, że wyśpisz się znakomicie.

 

Author

Write A Comment