Śpij zdrowo

Zatrzymaj koszmary. 5 porad na piękny sen.

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Nikt nie lubi budzić się w środku nocy, z powodu koszmaru. Chcielibyśmy mieć tylko piękne sny, ale często nasz sen jest niespokojny z powodu złych myśli. Nie ma na to leku, ale można zmienić pewne nawyki, by uniknąć złych snów.

  1. Uważaj na to co jesz. Zwróć uwagę na dietę (można prowadzić dziennik) aby zrozumieć związek między tym co jemy, a jakością naszego snu. Może znajdziesz związek pomiędzy niektórymi produktami spożywczymi lub napojami a snem. Złe trawienie lub nietolerancja pokarmowa mogą być przyczyną naszych koszmarów.
  2. Zmieńmy nawyki. Może zły sen jest wynikiem tego, że kładziemy się za późno spać? Zmieńmy to i sprawdźmy. Unikajmy palenia w sypialni. Alkohol także może wpływać na pojawienie się koszmarów.
  3. Rozmawiaj o swoich snach. Nie trzymajmy wszystkiego w sobie. Porozmawiajmy z partnerem czy z kimś z rodziny o naszym koszmarze. Może on lub on zobaczy w nich jakiś ukryty problem. Ponad to mówienie na głoś o swoich problemach pozwala się ich pozbyć.
  4. Myśl o pozytywnych rzeczach. Kiedy kładziemy się spać myślmy tylko o fajnych sprawach. Nie zawsze zapewni to uniknięcia koszmaru, ale moc umysłu jest ogromna.
  5. Śpij wygodnie. Niewłaściwe podłoże może także być przyczyną koszmarów. Leżąc na niewygodnym materacu nasze ciało jest przez całą noc napięte. To może spowodować koszmar. Zakupmy więc dobry materac, taki, który będzie dopasowywał się do naszego ciężaru ciała.

 

Author

Write A Comment