Dom i wnętrza

Wybór najlepszego dywanu do pokoju dziecka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ważne jest, aby stworzyć zabawny temat do pokoju dziecka i najlepiej zrobić to za pomocą ekscytującego, żywego i zabawnego nowoczesnego dywanu.

Dlaczego dywany są świetne do pokoju dziecięcego?

– To coś miękkiego i wygodnego do zabawy na nim.

– Buforują nieco hałas

– Dodają odrobinę koloru

To właśnie takie drobne rzeczy, w domu rodzinnym, dzieci zapamiętają najbardziej, jedną z nich jest tekstura i ciepło dywanu, na którym spędzają tyle czasu bawiąc się swoimi zabawkami.

Przy tak ogromnej kolekcji dywanów z kolorowymi postaciami, wzorami, motywami itp. dokonanie właściwego wyboru może być często trudne. Aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, zebraliśmy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny dywan do pokoju Twojego dziecka.

Wielkość i kształt

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę wybierając dywanik do pokoju dziecka, jest to, jak duży musi być ten dywan. Ogólnie rzecz biorąc, dywan powinien być krótszy o 60 cm od szerokości i długości pokoju, pozostawiając po wszystkich stronach 30 cm. Alternatywnie, możesz bawić się rozmiarem dywanu, zastanawiając się nad tym, którą część pomieszczenia chciałbyś pokryć miękkim dywanem:  miejsce do zabawy, miejsce do czytania, itp.

Dywany są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Jeśli jednak masz mniej miejsca, idealny będzie w tym przypadku kolorowy, okrągły dywanik. Okrągłe dywany mogą być również przydatne do rozbijania symetrycznych linii i zmiękczania ostrych krawędzi.

Wzór

Coś, co z pewnością przyciągnie uwagę dziecka i podekscytuje je podczas zabawy z zabawkami na podłodze, to śmiały, geometryczny wzór.

Materiał

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy zakupie dywanu do pokoju dziecka jest włókno. Syntetyczne, organiczne, bawełniane, wełniane… jest tak wiele opcji do wyboru, że może być trudno zawęzić je do jednego materiału przy wyborze dywanika do pokoju dziecka. Istnieje wiele dywanów z włókien syntetycznych, które mogą być brane pod uwagę ze względu na fakt, że są tańsze, jednak dywany wykonane z wełny lub innych naturalnych włókien będą najlepszym rozwiązaniem na dłuższą metę.

Dywany wykonane z wełny mają o 30% wyższy wskaźnik odporności na plamy niż najlepsze włókna syntetyczne. Dzieje się tak z powodu naturalnej lanoliny, która delikatnie pokrywa powierzchnię wełny, pomagając powstrzymać powstawanie plam i zabrudzeń.

Oprócz tego, że dywan wygląda ładnie i zabawnie dla Twojego dziecka, zasadniczo musi służyć bezpieczeństwu. Dzieci zawsze będą dziećmi; będą upadać, walczyć i ślizgać się, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę grubość dywanika. Grubszy dywan zapewni większą ilość amortyzacji i pomoże zapobiec poważnym obrażeniom.

Środki bezpieczeństwa

Należy pamiętać, że niektóre dywany składają się z włókien, które mają toksyczne substancje chemiczne, co może być niezwykle niebezpieczne dla dziecka bawiącego się na podłodze. Posiadanie dobrej jakości dywanu nad wykładziną zmniejszy takie ryzyko dla zdrowia.

Alergie

Wełna organiczna jest naturalnie odporna na płomień i wodę. Posiada nawet właściwości antybakteryjne/mikrobiologiczne, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób cierpiących na astmę lub alergie.

Kolor

Jeśli pokój dziecka jest dość prosty i niewiele się dzieje, proponujemy wybrać dywan o odważniejszym wzorze. Taki wzór w fantastycznej palecie kolorystycznej i stanowiłby świetny punkt centralny w pokoju. Jeśli pokój dziecka jest wypełniony kombinacją kolorów i wzorów, proponujemy wybrać jednokolorowy dywan, który nada dodatkowy kolor w pomieszczeniu.

Wybór dziecka

Chociaż ostatecznie to rodzic zdecyduje, który dywan pójdzie do pokoju dziecka, ważne jest, aby upewnić się, że dziecko czuje, że jego opinia jest doceniana i ceniona. Pozwolenie dziecku na pomoc w podjęciu decyzji spowoduje, że będzie ono bardziej doceniać i lubić dywan, niż gdybyś wykluczył je z tej decyzji.

Antypoślizgowy

Dzieci zawsze lubią być w ruchu; maluchy dopiero uczą się chodzić, a starsze skaczą dookoła z całym entuzjazmem i energią na świecie. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, jak śliski jest dywanik. Jeśli dywan jest bardzo śliski, warto rozważyć zastosowanie maty antypoślizgowej, która jest wykonana ze specjalnej, nieklejącej się formuły, chroniącej podłoże i powierzchnię podłogi dywanu.

Możliwości projektowania są nieograniczone. Mamy jednak nadzieję, że czytając nasze proste kroki, będziesz teraz bardziej pewny siebie, wybierając dywan do pokoju dziecka, który sprawi, że proces będzie zabawny i ekscytujący!

Author

Write A Comment