Śpij zdrowo

Trudno spać w parną duszną noc ? 7 porad, by problem zniknął.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kto nie kocha lata? Jednak ciepło powoduje pewne problemy, zwłaszcza w nocy. Regenerujący sen jest potrzebny dla naszego zdrowia, ale niektóre czynniki takie jak upał, mogą zagrozić naszemu wypoczynkowi.

Dlaczego trudniej zasnąć w lecie? Wysokie temperatury i parna pogoda nie są jedynymi przyczynami naszych nieprzespanych nocy. Inne czynniki to:

  • Częsta zmiana noclegów – hotele i domy letniskowe często nie SA wyposażone w dobre materace.
  • Zmiana nawyków – chociaż wakacje to synonim relaksu, na niektórych zmiany nawyków i godzin spania nie wpływa korzystnie. Często latem kładziemy się spać dużo później, zmieniając przez to cykl spanie-czuwanie.
  • Dłuższe światło – zwiększona ilość godzin słonecznych może wpływać na zwykły rytm sen-czuwanie.

Jak możemy sobie pomóc?

  1. Wyłączamy klimatyzację przed samym pójściem spać. Klimatyzacja może nam dużo pomóc. Jednak utrzymywanie zbyt chłodnej temperatury w sypialni może być niebezpieczne dla zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem jest ochłodzenie sypialni przed pójściem spać i potem wyłączyć Klimę.
  2. Nie kierujemy na siebie wentylatora. To tańczy sposób na ochłodzenie siebie. Nie kierujmy go jednak bezpośrednio na siebie, gdyż będzie nam to przeszkadzało w zaśnięciu. Najlepiej używać go do przepływu powietrza, by utrzymać niższą temperaturę w pokoju.
  3. Tkaniny na których śpimy. Używajmy do spania latem chłodnego jedwabiu. Jest on śliski i chłodny w dotyku.
  4. Pozycja spania. Najlepsza pozycja do spania latem do ta na plecach z rozłożonymi nogami i rękami, by umożliwić swobodna cyrkulację. Leżąc w pozycji embrionalnej liczy się z tym ,że spocimy się bardziej.
  5. Dieta.  Unikajmy ostrych przypraw przed snem, które rozgrzewają organizm.
  6. Im niżej tym chłodniej. Jeśli mieszkasz w piętrowym domku, latem przenieś się na parter. Gdy masz jednopoziomowe mieszkanie może pomoże ci spanie na podłodze.
  7. Odpowiedni materac. Na rynku dostępne są odpowiednie materace i poduszki na cieplejszą pogodę.
Author

Write A Comment