Rodzicielstwo

Spacerowy niezbędnik na wyjścia z niemowlakiem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielkimi krokami zbliża się jesień a z nią ostatnia szansa na skorzystanie ze słonecznych i ciepłych dni na dworze. Gdy sprzyja nam aura za oknem warto wybrać się na jesienny spacer z dzieckiem do lasu czy parku. Aby zapewnić sobie i maluchowi przyjemnie spędzony czas, lepiej przygotować się na wyjście. Oto lista rzeczy, które są spacerowym must-have każdego rodzica.

Zabawki

Dla głodnych świata i wrażeń dzieci spacer może być niezwykłą przygodą. Jednak nie wszystkie maluchy są tak chętne spędzić czas na dworze. Może się okazać, że zbyt szybko się nudzą i zaczynają marudzić. Idealną odpowiedzią na takie zachowanie są zabawki, które skupią uwagę maleństwa i pozwolą cieszyć się z wspólnie spędzonego czasu. Kolorowe i szeleszczące pluszaki, gryzaki czy dźwiękowe zabawki to tylko jedne z wielu przykładów najczęściej zabieranych przez rodziców rzeczy na spacer. Dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnego klipsa, który pozwoli przymocować smoczek lub innego rodzaju zabawkę do ramienia wózka bądź ubranka.

Torba do wózka

Bez torby lub organizatora przypiętego do wózka rodzice nie mają po co wychodzić. Wygodne i pojemne miejsce na wszelkiego typu rzeczy, które można w każdej chwili wyjąć i użyć to pozycja obowiązkowa każdego amatora spacerów. Warto, aby organizator posiadał przegródki lub dodatkowe kieszenie, które ułatwią segregację rzeczy.

Coś na chłodne dni

Wybierając się na spacer z dzieckiem trudno przewidzieć pogodę. Może się zdarzyć tak, że wychodząc na niebie mamy Słońce, ale już w trakcie przebywania na dworze aura ulega zmianie. W takich przypadkach lepiej mieć przy sobie kocyk lub pieluszkę. Dobrym pomysłem jest również zabranie dla dziecka czapki lub chustki pod szyję. Jeśli chcemy odpocząć od chodzenia i posiedzieć na zielonej trawie, nie możemy zapomnieć o kocu piknikowym.

Butelka i smoczek

Zabawy na świeżym powietrzu mogą zmęczyć każdego. Dlatego też rodzice powinni być przygotowani na wystąpienie nagłego głodu maluszka. Jeśli maluszek jest odżywiany stałym pokarmem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć ze sobą jego ulubiony posiłek. Najlepiej zaopatrzyć się w wygodny pojemnik termiczny na jedzenie, który utrzyma ciepło i zapewni, że dziecko otrzyma wartościowe, ciepłe jedzenie. W przypadku mleka modyfikowanego dobrym rozwiązaniem są pojemniki z przedziałkami na mleko, do których można wsypać wcześniej odmierzona porcję produktu.

Na spacerze dużym problemem może okazać się sterylność akcesoriów do karmienia. Smoczek czy gryzaki są podatne na zabrudzenia. To samo tyczy się butelek. Higienę podczas spacerów zapewni sterylna butelka do karmienia, którą nie trzeba myć ani wyjaławiać. Mowa o jednorazowych butelkach produkowanych z bezpiecznych dla zdrowia dziecka tworzyw, które są wolne do BPA. Przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu są w pełni wolna od bakterii czy grzybów. W razie potrzeby użycia wystarczy otworzyć torebkę i wyjąć butelkę a następnie dokładnie zamknąć opakowanie. Butelki są produkowane w specjalnie odpowietrzanych pomieszczeniach w ponad 200oC, dzięki czemu zachowują swoją sterylność przez bardzo długi czas. Wystarczy, że będą szczelnie zamykane i przechowywane, aby zapewnić higienę zawsze i wszędzie.

Pieluszki i środki nawilżające

Niekwestionowany niezbędnik wypraw z niemowlakiem. Zapasowe pieluszki i środki nawilżające są podstawą każdego wyjścia. Każda zabawa wiąże się z możliwością pobrudzenia. Chusteczki antybakteryjne szybko i sprawnie poradzą sobie z brudnymi rączkami czy buzią. Co więcej, przydadzą się podczas zmiany pieluszki.

 

Author

Write A Comment