Śpij zdrowo

Spać jak Marilyn Monroe

Pinterest LinkedIn Tumblr

Spać jak Marilyn Monroe. 5 sposobów , by spać jak  prawdziwa Diva.

Był to rok 1952, kiedy amerykański magazyn opublikował jeden z najbardziej znanych cytatów divy Hollywood – Marilyn Monroe. Na pytanie dziennikarza, który zapytał ją w czym zwykle śpi, ona odpowiedziała: „Nosze tylko 2 krople Chanel N’5 „.  Dziś pamiętamy ją jako jedną z najpiękniejszych i najbardziej uwodzicielskich kobiet wszech czasów, ale w każdym razie żadna kobieta nie powinna czuć się mniej piękna nawet, kiedy kładzie się spać.

Wskazówka 1: Śpij w ciemnym pokoju. – spanie w zupełnie ciemnym pokoju pozwala nie zmieniać rytmu dobowego i reguluje melatoninę i serotoninę, które są hormonami piękności dla skóry. To samo dotyczy wszystkich urządzeń elektrycznych, wyłączmy je wszystkie, bądź nie umieszczajmy ich wcale w sypialni.

Wskazówka 2: Gorąca kąpiel przed snem. – mówią, że Marilyn dodawała dwie krople do kąpieli i zawsze nawilżała skórę kremem, aby zachować ją nawilżoną. Ty też możesz wziąć gorącą relaksującą kąpiel czy prysznic. To oczyści organizm ze wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia, nawet pyłki i roztocza.

Wskazówka 3: Śpijmy zawsze we właściwym czasie. – nie kładźmy się bardzo późno. To ważne by spać 7-8 godzin na dobę i robić to w odpowiednim czasie, czyli najpóźniej przed 22.00. Również w weekendy, gdzie możemy pospać dłużej, ale wtedy zaburzamy rytm.

Wskazówka 4: Postaw na naturalne materiały. – jeśli śpisz w piżamie to w takiej, która wykonana jest z naturalnych tkanin, wolna od chemicznych barwników. To samo odnosi się do pościeli i poszewki od poduszki.

Wskazówka 5: Zapewnij sobie dobry materac – odpowiednie mogą być materace koło piankowe lub lateksowe, dostosują się do Twojego ciała podczas snu , nie zniekształcając prawidłowego ułożenia kręgosłupa.

Nie należy także zapominać, że najważniejszą rzeczą dla zdrowego snu jest spanie na dobrej jakości materacu, który powinniśmy kupić od sprawdzonego producenta.

Author

Write A Comment