Śpij zdrowo

Poduszka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Poduszka

Poduszka swoja budową i kształtem powinna dostosowywać się do różnych pozycji podczas snu, dając za każdym razem poczucie wypoczęcia i wygody.
Dobrze dobrana poduszka musi mieć na tyle elastyczne wypełnienie i kształt, aby właściwie podpierać górną część kręgosłupa.
Higieniczne wypełnienie zapewni nam np. poduszka tworząca tzw. „ mikro klimat”, umożliwiający całkowite odprowadzanie potu. Granulat silikonowy uważany jest za bardzo dobre wypełnienie, szczególnie dla alergików.
Rodzaje poduszek:
• Klasyczne: mają wypełnienie sztuczne lub naturalne, dostępne są w wielu rozmiarach; Wada: z upływem czasu tracą elastyczność robiąc się płaskie, co źle wpływa na podparcie szyi. Trzeba je często wymieniać.
• Profilowane: należą do nich poduszki ortopedyczne zalecane przy schorzeniach kręgosłupa; anatomiczne, które mają odpowiednio profilowany kształt pod odcinek szyjny kręgosłupa oraz rowki cyrkulacyjne. Są one wycięte z różnego rodzaju pianki o różnej elastyczności i twardości.
• Zdrowotne: niektóre z nich najlepiej kupować je po konsultacji z lekarzem. Przeciwodleżynowa zapewniająca stały dostęp powietrza. Hipoalergiczna z materiałów antyalergicznych. Dla chrapiących, powodująca specjalne ułożenie głowy osoby leżącej, by zmniejszyć chrapanie.

Author

Write A Comment