Śpij zdrowo

Medivis Lux – opinie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Materac Medivis Lux piankowy posiada wkład z pianki Kaltschaum o wysokości 12 cm i zwiększonej sprężystości, oraz piankę termoelastyczną – 8 cm (80kg/m³). To właśnie ta pianka termoelastyczna daje najlepsze efekty. Współgra z ciepłem i ciężarem leżącego dając wygodę każdej osobie, która z niego korzysta, bez względu na wagę.

Pianka termoelastyczna stosowana w materacach powoduje, że materac będzie „pracował” z nami, dopasowywał się pod nasze ciało. Taka współpraca owocuje komfortowym spaniem, dobrym samopoczuciem z rana i właściwym relaksem mięśni i kręgosłupa.

Model materaca Medivis Lux w wersji o wysokości 20 cm posiada 8 centymetrową warstwę pianki termoelastycznej. W modelach Meedivis Lux 25 i 30 zwiększa się wysokość nie pianki termoelastycznej, a dolnej pianki Kaltschaum. Powoduje to zwiększenie twardości materaca.

Wersja 20 centymetrowa będzie odpowiednia dla osób, których waga (pojedynczej osoby) nie przekracza 80 kg. Na początku, przez kilka pierwszych nocy możemy odnieść wrażenie, że materac jest za twardy. Nic mylnego, nasze ciało, szczególnie kręgosłup, musi przyzwyczaić się do nowego podłoża. Takiego, które dopasowuje się pod wszystkie krągłości i nasz nacisk. Zbawienny skutek spania na tym modelu odczujemy dopiero po około dwóch – trzech tygodniach, choć jest to sprawa bardzo indywidualna. Przede wszystkim największą ulgę przyniesie zrelaksowany kręgosłup. Po całym dniu utrzymywania ciała w pozycji stojącej i siedzącej, schylania się i przekręcania, nocne leżenie na piance termoelastycznej umożliwi rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, pozwoli na prawidłowe ułożenie się kręgów, co znacznie wpłynie na poprawę jakości snu.

Para z naszej redakcji zakupiła właśnie ten model. Jeden z partnerów – kobieta – doceniła materac zaraz po pierwszych kilku nocach. Trzeba dodać, że lubuje się ona w twardszych podłożach. Natomiast jej partner na początku narzekał: że jest za twardo, że drętwieją mu ręce i rano budzi się niewyspany. Po około miesiącu użytkowania mężczyzna zmienił własną opinię o 100 stopni. Tyle czasu zajęło dostosowanie się jego ciała do leżenia na zdrowym podłożu. Warto nadmienić, że wcześniej przez kilka lat sypiał na miękkiej, zapadającej się kanapie lub starym sprężynowym materacu. Na dzień dzisiejszy nie chce on zamienić materaca na inny model. Pozbył się porannego bólu kręgosłupa.

Podsumowując: trzeba pamiętać, że po zakupie nowego modelu materaca potrzeba od kilku do kilkunastu nocy, by poczuć jego wszystkie zalety. Czasem nie od razu odczujemy ten komfort, który zachwalają sprzedawcy. Materac Medivis Lux jest twardy, ale nie przesadnie. Idealnie podpiera kręgosłup. Jest ciepły, a zdejmowany pokrowiec do prania pozwala bez problemu utrzymać go w czystości.

Author

1 Comment

  1. Materac super wygodny. Mam rozmiar dla siebie czyli pojedynczy 100×200. Teraz córka mnie nachodzi i też chce taki, bo jak kilka razy przespała sie na moim to stwierdziła, że jak w niebie!!! Drogawy, ale uzbieram i dla niej. Polecam.

Write A Comment