Rodzicielstwo

Mameko – ekologiczne rozwiązanie w karmieniu niemowlaka.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielu rodziców troszcząc się o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych korzysta z masy różnych artykułów dziecięcych, które niekoniecznie są dobre dla środowiska. Wystarczy wspomnieć o zwykłych pieluszkach jednorazowych, których nie można poddać recyklingowi. Trafiają na śmietnisko i często nie są w ogóle utylizowane. Co w rezultacie prowadzi do zanieczyszczenia środowiska i zwiększenia ilości odpadów.

Na szczęście coraz większą popularność zyskują rzeczy, które można powtórnie wykorzystać lub w prosty sposób przetworzyć. Wszystko bez zaśmiecania natury, która otacza zarówno nas jak i dziecko. Butelki Mameko są przykładem produktu, który dba nie tylko o najmłodszych, ale również o środowisko.

Eco-friendly, czyli jaki?

Coraz częściej na półkach sklepowych można spotkać oznaczenia symbolizujące produkty, które są przyjazne dla środowiska. Co to właściwie oznacza? Można interpretować to na wiele sposobów. Zazwyczaj firmy umieszczają oznaczenie na pudełkach w formie zielonych listków, drzewa czy symbolu recyklingu. W domyśle ma to informować klientów, że produkt można w pełni lub częściowo zutylizować. W przypadku tekstyliów dla dzieci znak eco-friendly komunikuje, że rzecz została wykonana z naturalnych tworzyw takich jak bambus, muślin czy bawełna, które można wykorzystać wiele razy.

Jednak jeśli weźmiemy pod lupę butelki do karmienia, okazuje się, że mają one mało wspólnego z ekologią i pozytywnym działaniem na środowisko. W końcu większość rodziców używa plastikowych modeli, które nie można ponownie przetworzyć. Co więcej, taki materiał mimo swojej wytrzymałości i tak z czasem ulega zużyciu. Widoczne zarysowania czy pęknięcia są jasną oznaką, że trzeba pożegnać się ze starą butelką i zainwestować w nową sztukę.

Jednorazowość a środowisko

Mogłoby się wydawać, że jednorazowe rzeczy nie sprzyjają środowisku. Większość kojarzy to słowo negatywnie i wyobraża sobie od razu duże ilości śmieci. Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy z jakiego tworzywa wykonane są takie rzeczy. Doskonałym przykładem są jednorazowe butelki do karmienia Mameko, które są produkowane z plastiku i silikonu nadającego się w 100% do przetworzenia. Tym samym nie zwiększają ilości śmieci, a wręcz przyczyniają się do jej zmniejszenia. Specjalny proces wytwarzania został zoptymalizowany w taki sposób, aby wykorzystywał jak najmniejsze pokłady składników potrzebnych do ich produkcji. W przypadku butelek najistotniejsze są woda oraz energia elektryczna. Butelki Mameko wykorzystują o połowę mniej wspomnianych zasobów niż standardowe modele wielokrotnego użytku.

Rodzice nie muszą martwić się dużymi wydatkami związanymi z ciągłymi zakupami jednorazowych butelek, ponieważ produkt jest pakowany w wygodne kartonowe opakowania po 2,5 a nawet 10 sztuk. Nawet sam karton został wykonany z papieru i jest biodegradowalny, co jeszcze bardziej pokazuje jak butelka Mameko spełnia się w roli przyjaznego dla środowiska artykułu do opieki i karmienia niemowląt.

Author

Write A Comment