Śpij zdrowo

Lekki sen

Pinterest LinkedIn Tumblr

Lekki sen … jak to rozwiązać? 4 porady.

Bezsenność i brak regeneracyjnego snu to najczęstsze zaburzenia spania. Często tego rodzaju problemy są  związane z lekkim snem, który może być powodem bezsennych nocy.

  1. Jaki jest problem? Co jest przyczyną lekkiego snu? – przyczyną może być konkretny problem. Np. czynnik środowiskowy: hałas w tle, jak ruch drogowy na ulicy lub tykanie zegara, które może drażnić. Także światło w sypialni może powodować lekki sen. Ponad to najczęstszą przyczyną problemów związanych ze snem jest stres. Musimy dowiedzieć się co nasz dręczy. Gdy zidentyfikujemy wroga możemy z nim walczyć!
  2. Pomocne ćwiczenia relaksujące. – korzystanie z zatyczki do uszu i maski na oczy może nie wystarczyć. Wykonajmy kilka relaksujących ćwiczeń przed snem, które polegają na rozciąganiu ciała. Pomoże to rozładować stres przed spaniem.
  3. Naturalne terapie pijmy naturalne herbaty ziołowe relaksujące. Można tez łykać tabletki z melatoniną, hormonem naturalnie wytwarzanym przez mózg, który reguluje nasz cykl okołodobowy.
  4. Porozmawiajmy z lekarzem – jeśli inne metody nie pomagają porozmawiajmy z lekarzem, który pomoże znaleźć główny powód naszego lekkiego snu.

A może problemem jest nieprawidłowe łóżko? Problem ze złym snem może wynikać ze źle dobranego materaca i poduszki. Jeśli materace nie jest dobrany pod nasze indywidualne cechy fizyczne to leżenie na nim nie będzie komfortowe.

Stary, zużyty materac nie zapewni nam już odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa, barku i nóg. Może to być przyczyna lekkiego snu, a to generuje negatywny wpływ na cały dzień.

Poprawmy więc nasz komfort spania i kupmy nowy materac dopasowany pod nas.

Author

Write A Comment