Śpij zdrowo

Kiedy powinno się wymienić materac na nowy ?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przyjmuje się, że materac powinno się wymieniać co 10 lat

Jeśli podczas leżenia wyraźnie wyczuwamy sprężyny w materacu bonelowym czy kieszonkowym, to znak, że trzeba go już wymienić.  Zauważalne różne wgniecenia są znakiem zniszczenia materaca Gdy materac wyraźnie jest zapadnięty, należy go niezwłocznie wymienić

Użytkowanie materaca
Kilka ważnych wskazówek by zachować trwałość materaca i zapobiec jego zniszczeniu podczas użytkowania.Kilka ważnych wskazówek by zachować trwałość materaca i zapobiec jego zniszczeniu podczas użytkowania.

Materac sprężynowy należy przewracać raz na trzy miesiące aby zapewnić równomierne zużycie

Przyjmuje się, że materac powinno się wymieniać co 10 lat.

Materace piankowe nie muszą być przewracane.
Stelaż z listew elastycznych mocno odciąża materac, dzięki temu przedłuża jego żywotność o 2 razy.

Co 3 miesiące warto prać pokrowiec, by akumulacja kurzu, naskórka i roztoczy wolniej przedostawała się do pianki.

Materaca bez wyraźnego oznakowania o możliwości prania, nie należy czyścić chemicznie, prać na mokro lub czyścić przy pomocy pary wodnej.

Materacy nie należy suszyć na słońcu, materac powinien być regularnie wietrzony, nie zalecamy przykrywania go narzutami w ciągu dnia.

Na materace należy stosować prześcieradła, ochraniacze lub przekładki, ewentualne zabrudzenia należy czyścić wilgotną ściereczką

Materace do spania

Materac położony bezpośrednio na podłodze może zapleśnieć, szczególnie lateksowy. Grozi to szybszym zużyciem materaca.

Można materac kłaść na podłodze ale razem ze stelażem.
Montaż łóżka należy przeprowadzić ściśle według załączonej instrukcji, wszelkie własnoręczne modyfikacje konstrukcji łóżka mogą być przyczyną nie uwzględnienia ewentualnych reklamacji.

Przy składaniu zamówień należy zwrócić uwagę na symbolikę kolorów, materiałów obiciowych i wybarwień, kolory produktów przedstawione na stronie internetowej lub w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych.

 

Author

Write A Comment