Moda i uroda

Jaką torebkę wybrać na przyjęcie koktajlowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jaką torebkę wybrać na przyjęcie koktajlowe?

Każda okazja rządzi się swoimi prawami dotyczącymi dress codu. Wybierając się na ślub nie założymy adidasów i luźnej koszulki, a na co dzień nie będziemy prezentować się w eleganckiej sukni wieczorowej. Szczególnym przypadkiem jest tutaj przyjęcie koktajlowe, które coraz częściej można spotkać po spotkaniach biznesowych, czy ważnych uroczystościach kulturalnych. Dopasowanie odpowiednie stylizacji w tym przypadku musi być bardzo ostrożne. Dotyczy to również dodatków, takich jak torebka.

Czym jest przyjęcie koktajlowe?

Sama nazwa wywodzi się z Francji i była już znana w 1948 roku za sprawą Christiana Diora. To właśnie on, specjalnie na tę okazję, uszył pierwszą sukienkę określaną mianem koktajlowej. Format spotkania zazwyczaj był krótki i był związany z kieliszkiem szampana lub innego trunku wysokiej jakości. Im droższy, tym lepszy. Obecnie cała otoczka przyjęcia została taka sama, z tym wyjątkiem, że stało się ono bardzo popularne wśród kręgów kulturalnych i biznesowych.Inna nazwa tego spotkanie towarzyskiego to koktajl party. Odbywa się ono na świeżym powietrzu, zazwyczaj w godzinach przedpołudniowych. Spotkać się z nim można podczas otwarcia eleganckich sklepów sławnych projektantów i wpływowych osób, premier teatralnych czy wernisaży artystycznych.

Restrykcyjny dress code

Wybierając się na przyjęcie koktajlowe trzeba mieć na uwadze odpowiednią stylizację. Krój sukienki powinien odzwierciedlać model zaprojektowany przez Diora, który stał się niejako symbolem i wszedł do kanonu takich spotkań. Tak więc kobieta powinna pokazać się w prostej i eleganckiej sukience do łydek, z dodatkiem małej torebki na łańcuszku lub pasku, którą można zawiesić na nadgarstku lub przedramieniu. Mała czarna lub stylizacja w stonowanym kolorze: granacie, fiolecie czy szarościach świetnie się do tego zadania sprawdzi. Jeśli chodzi o górę sukienki i fason, na szczęście można pozwolić sobie na odsłonięte ramiona. Jednak i tu trzeba pamiętać o grubszych ramiączkach.

Wyjątkowa torebka na wyjątkową okazję

Torebka koktajlowa musi być przede wszystkim elegancka. Zwykłe modele używane na co dzień odpadają. Najlepiej postawić na sprawdzone torebki włoskie wykonane ze skóry. Taki wybór to nie tylko gwarancja wysokiej jakości, ale i stylu. Świetnym pomysłem są torebki  Vera Pelle, które cieszą się niesłabnącą popularnością na świecie i są synonimem prawdziwej, włoskiej sztuki kaletniczej.

Jeśli chodzi o format torebki, koniecznie musi być jak najmniejszy. Tak więc sprawdzą się tutaj kopertówki oraz puzderka dobierane do kreacji na zasadzie przeciwności. Do sukienek ze zdobieniami pasują modele o stonowanym kolorze. Z kolei mała czarna będzie wymagała bardziej wyrazistych dodatków, w jaskrawych barwach z dodatkiem cekinów lub piór.

Na siedząco, czy stojąco?

Z reguły, większość koktajl party odbywa się na stojąco. To z kolei wiąże się z trzymaniem torebki w rękach. Aby uniknąć niewygody, warto jest zadbać o model z paskiem lub łańcuszkiem, który można bezpiecznie zawiesić na nadgarstku. Taki wybór ułatwi na przykład nakładanie jedzenia przy szwedzkim stole. Oczywiście w przypadku siedzącej formy, można spokojnie postawić na torebki trzymane w rękach.

Author

Write A Comment