Śpij zdrowo

Dlaczego Nasze Najlepsze pomysły przychodzą kiedy śpimy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dlaczego Nasze Najlepsze pomysły przychodzą kiedy śpimy?

To wszystko kwestia fal mózgowych. Gdy nie śpimy nasz mózg zarządzany jest przez fale Beta, świadomy umysł skupia się cały czas na tym co robimy. Podczas gdy w czasie czuwania nasza inteligencja jest najlepsza, tak nie koniecznie kreatywność. Czy więc jest to prawdę, że gdy śpimy jesteśmy bardziej twórczy i mamy najlepsze pomysły?

Nasz relaks powoduje pojawienie się fal Alfa. Kiedy mózg jest w tym stanie rozpoczyna status uczenia się. ta szczególne faza promuje naszą kreatywność i naukę, które są możliwe do zrealizowania w tej właśnie fazie Alfa.

Po falach alfa występują fale Theta. Fale Theta pojawiają się zazwyczaj w fazie snu Rem, gdy jesteśmy w głębokiej medytacji. To bardzo twórczy stan umysłu, który może wpływać na naszą podświadomość, które jest zazwyczaj niedostępna w trakcie czuwania. Często, gdy mamy przypływ inspiracji, znajdujemy się właśnie u szczytu fal Theta.

Thomas Edison zdał sobie sprawę, że jego mózg był bardziej kreatywny podczas pierwszej fazy snu, niż jak był przytomny. W Związku z tym często spał na krześle, opierając się łokciem o oparcie i zasypiał z kulkami w ręku. Robiąc to myślał o swoim problemie do rozwiązania. I gdy zasnął, wkrótce kule upadały na podłogę z hukiem, Edison budził się i zapisywał od razu wszystko co było w jego umyśle: kreatywne rozwiązania, nowe pomysły czy po prostu wszelkie przypomnienia.

Zrób test! Nie stosujmy może szklanych kulek, ale wystarczy położyć obok łóżka dyktafon i zaraz po przebudzeniu rano czy w nocy, nagrać wszelkie myśli i sny. Zobaczycie ile zadziwiających rzeczy nie pamiętamy potem w ciągu dnia.

Potrzebujemy dobrej jakości snu, by mieć świetne pomysły. Najlepszą metoda na zagwarantowanie sobie wygodnego snu jest odpowiedni materac i poduszka. Tylko wtedy, gdy będziemy leżeć wygodnie i nie skupiać się przez całą noc na dyskomforcie, mamy szansę na kreatywność podczas snu.

Author

Write A Comment