Śpij zdrowo

Czy materac lateksowy jest odpowiedni dla osób lubiących spać na brzuchu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy zazwyczaj śpisz na brzuchu? Śpiący na brzuchu mają specyficzne potrzeby, jeśli chodzi o materace, a spanie na odpowiednim materacu jest niezbędne, aby uzyskać dobry sen.

Spanie na brzuchu jest zwykle związane z bólem pleców i szyi. Powód jest prosty: utrzymanie prawidłowego wyrównania kręgosłupa podczas snu na brzuchu jest prawie niemożliwe. Może to spowodować przepuklinę dysku i długotrwały ból. Może tak się zdarzyć gdy korzystasz z niektórych modeli materacy piankowych i tradycyjnych materaców sprężynowych, które nie zapewniają odpowiedniej twardości i wsparcia.

Dlaczego spanie na brzuchu powoduje tyle problemów?

Większość masy ciała spoczywa wokół środkowej osi ciała. Spanie na brzuchu powoduje dodatkowe obciążenie pleców, ponieważ nie jesteś w stanie utrzymać neutralnej pozycji kręgosłupa.

Rozwiązania dla tych co lubią spać na brzuchu

Jednym z rozwiązań, które wydaje się być pomocne, jest spanie z poduszką pod miednicą i podbrzuszem. Jeśli nie przynosi to natychmiastowej ulgi, rozważ spanie bez poduszki pod głową, jeśli okaże się, że nie powoduje to nadwyrężenia.

Jest jeszcze jedno wysoce skuteczne rozwiązanie dla śpiących na brzuchu. Zainwestuj w wysokiej jakości naturalny materac lateksowy. Lateks jest znany nie tylko z niezrównanego wsparcia i wygody, ale także zapewnia doskonałą sprężystość. Tam, gdzie z upływem czasu na innych materacach powstają grudki, nierówności i wgniecenia, materace z naturalnego lateksu wracają z powrotem do swojej pierwotnej formy z roku na rok.

Czego powinni szukać śpiący na brzuchu w materacu?

Śpiący najczęściej na brzuchu mają szczególne potrzeby, jeśli chodzi o materace. Jeśli śpisz na brzuchu, poszukaj tych rzeczy w  materacu:

  • Wsparcie. Jest to najważniejsza cecha, jaką materac może zapewnić śpiochom. Powinieneś kupić materac, który oferuje średnio twarde wsparcie, które pomoże promować wyrównanie kręgosłupa podczas snu.
    • Komfort. Nie ma znaczenia, ile wsparcia zapewnia Twój materac, jeśli jest tak niewygodny, że nie możesz na nim spać. Poszukaj materaca, który oprócz wsparcia zapewni element komfortu amortyzacji.
  • Opłacalność. Dla większości ludzi decyzje o zakupie sprowadzają się do ceny. Jednak biorąc pod uwagę liczbę godzin spędzanych codziennie w łóżku, warto rozważyć materac jako inwestycję.
  • Materiały. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę materiały z jakich są wykonane materace. Niektóre materiały są nie tylko mniej odporne niż inne i w rezultacie podlegają wgnieceniom, ale niektóre materace na rynku są obecnie wykonane z toksycznych składników, w tym PBDE, formaldehydów, klejów i innych materiałów związanych z zagrożeniami dla zdrowia, powodują bóle głowy, odgazowywanie, szkodzenie planecie i inne. Wybierz mądrze, by uniknąć przynoszenia tych materiałów do domu.
  • Twój rozmiar. Chociaż Twój rozmiar może nie mieć tak dużego znaczenia, jeśli chodzi o rodzaj zakupionego materaca, może mieć znaczący wpływ na odpowiednią grubość materaca. Im więcej ważysz, tym grubszy będzie Twój materac, aby mógł nadal zapewniać wyjątkowe wsparcie bez kompresji lub uszkodzenia. Osoby ważące od 90 do 180 kilogramów powinny szukać materaca o grubości od 25 do 30 cm. Osoby ważące ponad 180 kilogramów powinny poszukać materaca o grubości 30 cm i większej.

Te informacje pomogą ci znaleźć idealny materac dla swoich potrzeb, jeśli najczęściej sypiasz leżąc na brzuchu.

Materace  dla śpiących na brzuchu

Jaki jest najlepszy wybór dla tych którzy lubią spać na brzuchu? Materac lateksowy o średniej twardości. Oferuje idealne wsparcie dla tych, którzy najczęściej śpią na brzuchu , wraz ze 100% naturalną lateksową warstwą komfortu, która zapewnia wyjątkową amortyzację. Oznacza to, że otrzymujesz potrzebne wsparcie wraz z komfortem, którego pragniesz w materacu, co pozwala uzyskać najlepszy sen każdej nocy.

Author

Write A Comment